Výstavba továrního komplexu NEXEN TIRE v Žatci

31.10.2017

Vůbec první výrobní závod Nexen Tire mimo asijský kontinent vznikne právě v České republice v průmyslové zóně Triangle u severočeského Žatce. Výstavba moderního továrního komplexu započala v první polovině roku 2017, spuštění výroby pak bude zahájeno ve druhé polovině roku 2018.

Jihokorejská společnost NEXEN TIRE patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik. Její centrály se nalézají v Yangsanu a jihokorejské metropoli Soulu. NEXEN TIRE je průkopníkem v oblasti využívání nejmodernějších technologií a inovativních výrobních postupů.

Do konce roku 2018 najde v závodu práci 500 nových zaměstnanců. Postupně by zde mohlo být zaměstnáno až 1500 lidí. NEXEN TIRE se tak zařadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v kraji. Korejská společnost se zároveň snaží podporovat kulturní i ekologické dění v okolí (partner Žatecké Dočesné, Ekologické hnutí Žatec).

Generálním dodavatelem stavby továrny je společnost Samsung Engineering. INVIN zde spolupracuje v rámci Construction Managementu stavby. Momentálně probíhá fáze výstavby železobetonového skeletu haly i ostatních budov areálu, kterých bude celkem 26.

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě