Už se ví, kdo postaví Koncertní sál Ostrava

28.2.2024

Ostrava vybrala zhotovitele Koncertního sálu Ostrava.

Proces prověření nabídek pro druhou fázi projektu koncertního sálu a rekonstrukce Domu kultury v Ostravě byl náročný, s důrazem na detaily obsažené v zadávacích podmínkách. Hodnotící komise pečlivě analyzovala pět nabídek. Důvěru komise získalo „Sdružení pro koncertní halu“, složené z IMOS Brno, a.s. a IPS Třinec a. s.

První fáze projektu, zahrnující úpravu území, již probíhá od loňského roku a má být dokončena v polovině roku 2024. Další práce, nutné pro druhou fázi, zahrnují výstavbu vodohospodářských zařízení, geotermálních vrtů, a další inženýrské sítě. Stavební práce na samotném koncertním sále budou zahájeny po dokončení této fáze.

Koncertní sál, navržený tak, aby splňoval nejvyšší akustické standardy, nabídne kapacitu 1300 míst, a bude sloužit nejen Janáčkově filharmonii Ostrava, ale i dalším kulturním a společenským akcím. Nový komplex bude také domovem pro různá kulturní a vzdělávací zařízení, včetně edukačního centra a divadelního sálu.

V roce 2021 zařadil prestižní americký časopis Architizer ostravský koncertní sál mezi deset nejočekávanějších staveb světa. Jsme hrdi, že se na takto významném projektu naše společnost INVIN podílí z pohledu Správce stavby.

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě