Tomáš Sedlák novým technickým ředitelem společnosti INVIN

28.2.2018

Od února se tým naší společnosti INVIN rozšířil o významnou posilu pro nově zřízenou pozici technického ředitele.

Jedná se o Tomáše Sedláka, který se k nám vrací po tříleté pauze, během které pracoval v Anglii jako project manažer ve společnosti zabývající se shopfittingem. Jeho klienty byly významné retailové společnosti s celosvětovou působností. Využili jsme této příležitosti a zeptali se Tomáše na pár otázek.

Tomáši, není tajemstvím, že jste „staronovým“ členem INVIN týmu. Přiblížíte nám svou novou pozici?

Ano, ve firmě INVIN opravdu nejsem žádným nováčkem. Působil jsem zde již před mým odchodem do zahraničí na různých pozicích, naposledy jako projektový manažer a v kontaktu jsme zůstali i během mého zahraničního působení. Pozice technického ředitele, kterou nyní nově zastávám, je vlastně výsledkem diskuzí s Martinem Mlčochem, ředitelem firmy, o tom, jak firmu posunout dál. Chceme společně reagovat na růst trhu i rozvoj firmy a zároveň nabídnout našim klientům co nejlepší servis.

A jaký bude Váš hlavní úkol?

Koordinovat rozvoj společnosti jak směrem k našim zaměstnancům, tak navenek ke klientům a realizovat naše inovativní myšlenky. Zároveň tím Martinovi uvolním ruce jak pro péči o stávající klienty tak pro akvizici klientů nových.

Co Vás vlastně přimělo k návratu z Anglie?

Nikdy jsem neměl v plánu v zahraničí zůstat na stálo. Mým cílem bylo poznat jiné prostředí, kulturu a posbírat cenné pracovní zkušenosti. A nepopírám, že nabídka zajímavé práce zde v INVINu můj návrat částečně uspíšila.

Vidíte nějaký rozdíl mezi prací project manažera u nás a v zahraničí?

Víte, to záleží na úhlu pohledu. Pokud byste se mě zeptali po návratu z mého prvního dlouhodobého pobytu v zahraničí v roce 2008, řekl bych, že nelze porovnávat neporovnatelné. Nicméně nyní po deseti letech je situace naprosto odlišná.  Na našem trhu došlo k velkému posunu a sjednocení standardů pro výkon projektového managementu a rozdíly jsou nyní prakticky zanedbatelné.

Ale přece jen, určitě je neustále co zlepšovat. Na co byste se chtěl, Vy osobně, zaměřit a na co jste naopak hrdý?

V současné době se v našem odvětví stále více rozmáhá řízení velkých zakázek v systému FIDIC. Přechází na něj všichni velcí zadavatelé a proto i my nesmíme zůstat pozadu a musíme pokračovat ve vzdělávání se v tomto systému tak, abychom stále zůstali špičkou v našem oboru. A na co můžeme být hrdí? V posledních letech firma prošla úspěšnou expanzí, ale i přesto si zachovala svůj lidský, osobní přístup, což je zvláště v dnešní uspěchané době vzácné. A na to jsem opravdu hrdý.

Dost o pracovním životě. Prozraďte, co děláte, když zrovna neřídíte nějaký velmi důležitý projekt?

Zatím trávím volný čas převážně cestováním a sportem. Mám rád turistiku, vodu, kolo a občas si jdu zaběhat. Pomůže mi to vyčistit hlavu. Ale vzhledem k tomu, že v nejbližší době očekáváme s manželkou narození našeho prvního potomka, jsem přesvědčen, že brzy bude vše úplně jinak a mým největším koníčkem bude právě můj syn

Tomáši, děkujeme za rozhovor a ať se Vám daří!

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě