Nově otevřené data centrum v Praze

4.11.2016

Nové inovativní datové centrum v Praze společně uvedli do provozu zástupci světového technologického lídra společnosti Foxconn a mezinárodní investiční skupiny KKCG. Spuštění společného data-centra SafeDX znamená první reálný výsledek vloni zahájené mezinárodní spolupráce obou firem.

Datové centrum SafeDX je strategicky umístěno v Praze a poskytuje inovativní služby. Nabízí nejen hardware, ale především kompletní IT řešení a zaměřuje se na zahraniční společnosti. ?Velký potenciál představují globální IT společnosti, či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak, jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,? říká ředitel SafeDX Martin Smekal.

Nové datové centrum klientům poskytne profesionální servis, vysokou dostupnost a nadstandardní provozní efektivitu včetně mezinárodní konektivity. Datové centrum je na vysoké úrovni, co se týká bezpečnosti, úspornosti provozu a flexibility. Disponuje odborníky s širokým záběrem v oblasti IT, ať už to jsou experti se znalostí provozu data-center, specialisté na práci s Big Data nebo na datové analýzy či softwaroví vývojáři.

Společnost svým klientům poskytuje především cloudové služby na vlastní IT infrastruktuře a datová centra. SafeDX podpoří inovační projekty společnosti Foxconn a KKCG. Ve spolupráci s Foxconnem firma například v současné době připravuje inovativní řešení pro průmyslovou výrobu. Jde o koncepty tzv. Průmyslu 4.0, což mimo jiné zahrnuje sofistikované postupy pro řízení výroby, uplatnění konceptů umělé inteligence a vzájemnou komunikaci výrobních strojů mezi sebou, tzv. průmyslový internet věcí.

Technické specifikace

  • 4 nezávislé datové sály, 200+ racků, 12 PODů (studených uliček)
  • Maximální kapacita napájení: 3 MW (4 nezávislé transformátory + 4 záložní generátory)
  • Maximální výkonová hustota: 12 kW/rack
  • Datové centrum TIER III Standardu
  • Redundantní síťové připojení k CeColo a TTC s rychlostí 10GBps + 1GBps (rozšířitelné na 10GBps)
  • Poskytované služby: VirtualServerDX, RackHousingDX, HadoopPlatformDX, CloudCamDX, BareMetalDX, ManagedServerDX a StorageDX, více informací

Naše společnost se na vzniku datového centra LUCERNA v Praze na Vysočanech podílela řízením projektu. Měli jsme na starosti komplexní řízení a koordinaci všech subjektů výstavby.

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě