Model pro koncertní halu OSTRAVA

29.11.2021

Ve společnosti Aveton, v dílně specializované na akustické modely, se dokončují práce na modelu ostravského koncertního sálu v měřítku 1:10. Tento model bude dokonalou kopií interiéru samotného koncertního sálu a bude základem pro provádění akustických měření, která ověří správnost navrženého řešení, případně umožní navrhnout potřebné úpravy tak, aby bylo dosaženo nejlepších akustických parametrů. Akustická měření zde bude následně provádět mezinárodní společnost Nagata Acoustics.

Unikátní a rozsáhlý projekt nové koncertní haly, včetně rekonstrukce celé památkově chráněné budovy kulturního domu v Ostravě, poskytne také zázemí pro filharmonii, zkušebnu, edukační centrum nebo také nahrávací studio. Stavět se bude podle vítězného návrhu studia STEVEN HOLL ARCHITECTS z New Yorku a ARCHITECTURE ACTS z Prahy.

My se na tomto unikátním projektu, který by měl být dokončen v roce 2025, podílíme z pozice správce stavby dle standardů FIDIC, ve sdružení firem Garnets Consulting a.s., INVIN s.r.o., Contract Management a.s., FETTERS management s.r.o., v rámci všech fází výstavby díla.

Základní údaje koncertního sálu Ostrava:

– tvar pouzdra hudebního nástroje

– hlavní sál pro 1300 diváků, který utvoří zázemí pro Janáčkovu filharmonii Ostrava

– komorní sál, edukační centrum, nahrávací studio, divadelní a přednáškový sál

Zdroj foto: společnost Aveton

 

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě