Logistický audit a návrh centrálního skladu pro Veletrhy Brno a.s.

12.12.2019

Spolu s kolegy z DYNAMIC FUTURE s.r.o. jsme dokončili audit současného stavu logistiky a zároveň jsme navrhli optimální uspořádání centrálního skladu pro Veletrhy Brno.

Jedním z výstupů auditu byl Layout centrálního skladu s rozmístěním technologií, logistických ploch, manipulačních uliček a zároveň vytvoření dynamické simulace průběhu naskladnění skladových zásob včetně vizualizace.

Na začátku bylo 650 tisíc kusů a více než 1 500 položek výstavářského zařízení umístěných ve 32 skladech na ploše 27 600 m2.
Po analýze, která zahrnovala bezmála 3,5 miliónů pohybů výstavářského zařízení v rámci 109 akcí konaných za rok, se nám podařilo splnit požadavek Veletrhů Brno a dostat zařízení z 21 skladů o skladové ploše 22 300 m2, do budovy centrálního skladu.

Centrální sklad nabídne moderní zázemí zaměstnancům, prostory pro showroom výstavářského zařízení a kapacitu 6993 skladovacích míst na skladové ploše 4395 m2. V rámci návrhu byla také provedena dynamická simulace provozu skladu.

Nově navržený sklad, spolu s návrhem úpravy procesů a řízení skladového hospodářství umožní zefektivnit služby poskytované Veletrhy Brno a.s.

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě