Laurin & Klement Kampus – nové sídlo společnosti Škoda Auto

11.7.2024

Škoda Auto má nové sídlo v Mladé Boleslavi, které nese název Laurin & Klement Kampus (LKK). Tento moderní komplex nabízí prostory až pro 2 000 zaměstnanců a konsoliduje dříve rozptýlená oddělení automobilky.

Špičkové kanceláře pro 2 000 zaměstnanců

Laurin & Klement Kampus, jehož základní kámen byl položen v květnu 2022, byl dokončen a předán k užívání zaměstnancům největší české automobilky. Tento pětipodlažní komplex se skládá ze čtyř budov, které podporují synergii a spolupráci mezi zaměstnanci různých oddělení.

Inovativní pracovní prostředí

V rámci LKK zavádí Škoda Auto koncept New Work, který reaguje na moderní požadavky zaměstnanců. Administrativní prostory jsou rozčleněny do různých zón, z nichž každá je vybavena nejmodernějšími technologiemi a navržena tak, aby vyhovovala široké škále potřeb a aktivit. Celkem je k dispozici více než 22 800 m² flexibilní kancelářské plochy, což zaměstnancům umožňuje efektivní využívání pracovních prostorů podle jejich aktuálních potřeb. Komplex zahrnuje také konferenční prostory pro až 400 osob, restaurace, kavárnu, více než 680 parkovacích míst, 138 nabíjecích stanic pro elektromobily a vyhrazené prostory pro jízdní kola.

Udržitelnost na prvním místě

Nový komplex byl navržen s důrazem na udržitelnost a očekává se, že bude oceněn zlatým certifikátem Německé rady pro udržitelné budovy. Budova je vybavena fotovoltaickou elektrárnou s 222 panely a výkonem 100 kW, inteligentními světelnými senzory a LED osvětlením, které snižují energetickou náročnost. Ventilační systémy a rolety přispívají k dalším úsporám energie a zajišťují komfortní pracovní prostředí.

Podpora kvality života a motivace zaměstnanců

LKK nabízí nejen moderní kancelářské prostory, ale také zóny určené pro navazování kontaktů, diskuse a relaxaci. Komplexní vybavení zaměřené na zlepšení kvality života a podporu kreativity zaměstnanců přispívá k jejich motivaci a celkovému úspěchu společnosti.

Naše role v projektu

V rámci tohoto významného projektu jsme působili jako desetičlenný tým technického dozoru a koordinátora BOZP. Projekt jsme realizovali podle německého modelu (Leistungsphase 8) pro německého investora Volkswagen Immobilien prostřednictvím rakouské projekční kanceláře ATP Wien Planungs. Naše činnost zahrnovala i koordinaci certifikačního procesu DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen). Dílo bylo rozděleno na šest balíčků realizovaných pěti dodavateli, které náš tým v průběhu realizace koordinoval. Tento prestižní, rozmanitý a náročný projekt nám přinesl mnoho cenných zkušeností a jsme rádi, že jsme mohli přispět k jeho úspěšnému dokončení.

🎥 Mladá Boleslav: Prohlédněte si nově otevřený Škoda Auto Laurin & Klement Kampus

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě