Koncertní sál Ostrava

21.12.2021

Ostrava má koncertní sál. Model interiéru sálu je hotov v měřítku 1:10. Zmenšenina sálu vznikala od podzimu v Mnichově Hradišti, v dílně specializované na akustické modely. Kromě akustiků se na něm podíleli projektanti, architekti, modeláři, stolaři a truhláři.

Nyní bude v péči mistrů akustiky – ️tokijské Nagata Acoustics.   Firma Aveton dokončila náročnou práci na výrobě akustického modelu vznikající koncertní síně v Ostravě. Dílo o rozměrech dva a půl metru na výšku a přes čtyři metry na šířku i délku je detailním zobrazením prostoru, do něhož za pár let vstoupí diváci.

Nyní model čeká na náročná měření akustických parametrů v sále, která začnou brzy po novém roce. Hermeticky utěsněný model sálu se celý naplní dusíkem, kvůli dosažení odpovídající pohltivosti zvuku vzduchové atmosféry posunutého pásma měřících frekvencí, tak budou maximálně simulovány podmínky skutečného sálu. Cílem měření je ověřit, že vypočtený tvar sálu a použité materiály zajišťují dokonalou akustiku. 

V čem je ostravský sál specifický a jak důležitá jsou plánovaná měření. Přímo z útrob modelu si Jiří Vejvoda povídal s Dr. Yasuhisa Toyotou. Odkaz zde.

Zdroj: https://www.facebook.com/koncertnisalostrava

 

 

 

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě