Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy

11.5.2020

Již druhým rokem se ve funkci Správce stavby podílíme na přípravě výstavby Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Jsme rádi, že můžeme být součástí takto zajímavého projektu. Jedná se o pilotní projekt, kde Jihomoravský kraj poprvé v plném rozsahu nasadil smluvní podmínky FIDIC v režimu Design & Build, tedy podle Žluté knihy a zároveň s tím i plnohodnotné využití modelu BIM včetně CDE prostředí Dalux.

V dubnu letošního roku byla podepsána smlouva, na základě toho se rozjíždí projektové práce a s nimi i naše další působení v roli Správce stavby. Aktuálně byl do pozice vedoucího týmu jmenován Ing. Jan Ištvánek, který na projektu doteď působil v roli zástupce Správce stavby a velkou měrou se podílel na vypracování Knihy standardů a Požadavků objednatele.

Na pozici Generálního dodavatele bylo vybráno sdružení společností VCES, Adam Rujbr Architects a ENESA.

Unikátní dětská léčebna se již více než 35 let ve stávajících „provizorních“ prostorech věnuje dětem s chronickým onemocněním dýchacích cest. V prostředí CHKO Moravský kras v blízké Císařské jeskyni probíhá speleoterapie dětských pacientů, která nyní získá novou moderní budovu šitou na míru jejímu provozu.

Vizualizace a všechny soutěžní návrhy Dětské léčebny budou prezentovány na webových stránkách České komory architektů, a jakmile to karanténní opatření umožní, tak i v prostorách brněnského sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

 

Patříme do skupinyAD Group
Společně a poctivě